"Niebieskie oczko"

Budzę się rano i czuję, że moje niebieskie oczka znowu są zaropiałe. Już wiem co będzie dalej - zaraz spojrzy na mnie mama i powie: "ja zwariuję". Obiecanki cacanki ha ha. A to wszystko przez ciągłe katary i zapalenie spojówek. W dodatku w prawym oku sondowanie wykazało u mnie nie tylko niedrożnośc kanalika nosowo- łzowego, ale również jego nieprawidłową budowę anatomiczną. Groziła mi operacja wszczepienia sztucznego kanalika. Kilkakrotnie miałem udrażniany kanalik. Ostatnio wykonany przeszczyk dał dobry wynik, ale oczy dalej ropieją. Jestem pod kontrolą wybitnego specjalisty z Katowic. Co będzie dalej? Czas pokaże.

Komentarze

kolejna ważna data w moim życiu. Już wiem na pewno, że operacja wszczepienia sztucznego kanalika nie jest wymagana, a moje oczy przestały przypominać ropne kreseczki. I teraz widać, że są niebieskie. Dalej pozostają pod opieką okulisty.

moja wada wzroku to +4,5. noszę okulary od października 2010 r. i ponoć już będę nosił je zawsze (więcej zob.archiwum Olinek Okrąglinek)

ostatnio opanowałem nową sztukę- wyciąganie szkieł z oprawek okularów i chowanie ich. A to schowałem pod kanapą, a to zakopałem w doniczce z kwiatkiem, a to włożyłem do video (z trudem mama wyciągnęła). Zawsze jednak jak już się wywiązała awantura, umiałem pokazać gdzie są schowane. Jednak tym razem schowałem i ...zapomniałem :) I teraz mam nowe szkła :)

Wada wzroku nie powiększyła się, ale zacząłem zezować (zez zbieżny, znowu prawe oko). Jeszcze w styczniu muszę pojechać do Krakowa, aby dowiedzieć się jakie będzie leczenie i czy ewentualnie musi być przeprowadzony zabieg operacyjny.

Tzw. zmarszczka nakątna charakterystyczna dla ZD wywołuje wizualnie uczucie bardzo dużego zeza, a przede wszystkim widzę podwójnie.Operacja prawego oka w Szpitalu Specjalistycznym Centrum Medycznego MAVIT odbyła się w Katowicach. Przeprowadziła ją dr Ewa Wójcik z Krakowa.

Kilkakrotnie musiałem jeździć do Karkowa na kontrolę oka po operacji. Teraz minąło pół roku od operacji, wszystko ładnie się zagoiło i mam nowe okulary. Bardziej trendy.

Wszyscy mówią, że mam twarzowe okulary. Ja też je lubię i bez nich nie ruszam się na krok. A jak ściągnę... to nawet operacja nie pomogła...