Ortodonta

Od pół roku jeżdżę z rodzicami do Krakowa, jednak póki co nie zwiedzamy miasta, ale odwiedzamy panią doktor Radwańską. Pani doktor pokazuje rodzicom jak mają masować mi buzię wewnątrz i z zewnątrz oraz przygotowywać dziąsła na pierwsze ząbki.

Komentarze

właśnie skończyłem 14 miesięcy i mam pierwsze dwa ząbki. Pani doktor zaleciła dalsze masaże i wykluczyła potrzebę założenia mi płytki stymulacyjnej. Czeka mnie jednak usunięcie wędzidełka pomiędzy górnymi jedynkami. Już się boję!!!

systematycznie jeździmy na wizyty do ortodonty. Ostatnim razem udało się Karolowi nawet zalakować zęby- oczywiście odbyło się to wbrew woli Karola stąd te obolałe palce pani doktor:)

W ostatnim czasie musiałem się zgodzić na aż na dwa borowania, lakowanie "szóstki" i wyrwanie dwóch jedynek z przodu. Mleczki uparły się, że nie wyjdą , więc zostały potraktowane siłą. Nie bałem się, nawet krwi było mniej niż przy frenotomi języka. Rozpłakałem się dopiero po wszystkim jak mi wsadzili wacik w usta. - bo jak miałem zjeść obiecane lody?