Archiwum

"Szalona licytacja" i wielki sukces!

2017-02-09

Nasz znajomy Darek Zygadło przeznaczył swoją grafikę na licytację. Jak było opiszę to jego słowami:
"Czas to wszystko, co się stało, jakoś podsumować. Pomysł był banalnie prosty, ukradłem fotkę Karola z jego profilu Facebook, przerobiłem, żeby się z Wami przywitał i wybrałem grafikę, która budzi największe zainteresowanie. Krótki tekst i poszło, bez wiedzy rodziców Karola. Założyłem, że nie będą mieli za złe, że w czasie szaleństwa z 1%, spróbuje gdzieś przemycić numer KRS od Karola. Nic więcej…

1% Podatku - bez Was się nie uda

2017-02-04

Zadanie z serii "rusz głową" ;-)
Najważniejsze Karola zajęcia: Rehabilitacja+logopeda+terapia Cieszyńską =190 zł tygodniowo. Miesięcznie na Karola dostajemy 152 zł zasiłku pielęgnacyjnego, bo świadczenie pielęgnacyjne nam nie przysługuje (aby świadczenie trzymać trzeba zrezygnować z pracy). I tak od lat...
Jak z tego zasiłku opłacić powyższe zajęcia? Karol postanowił to policzyć i...... otrzymał rozwiązanie:

Moje zajęcia- Wasze wsparcie

2017-02-01

Zajęcia Karola w ciągu tygodnia:
- w szkole (oczywiście oprócz nauki) -SI, logopeda,ćwiczenia korekcyjne, basen.
- poza szkołą - rehabilitacja ruchowa, SI, logopeda, psycholog,ćwiczenia korekcyjne, basen, piłka nożna, terapia neurobiologiczna (nauka czytania symultaniczno–sekwencyjna).
Wszystkie te zajęcia Karol lubi i dobrze współpracuje z terapeutami:-) Na dodatkowe nie mógłby chodzić, gdyby nie Wasze wsparcie - Wasz 1% podatku. Słowo "DZIĘKUJEMY" to ciągle za mało.

Program do przekazania 1% podatku On-Line

2017-01-31

Wciąż prosimy o przekazanie 1% podatku na rzecz Karola. Fundacja przygotowała indywidualny program do przekazania 1% on-line.
Na stronie Fundacji (www.dzieciom.pl), należy wyszukać Karola i pod jego zdjęciem kliknąć w różową ikonę "Przekaż 1% podatku On-Line”. Wystarczy nacisnąć ikonę i program (PITaxpl) automatycznie zaczyna rozliczać PIT z uwzględnieniem przy przekazaniu 1% podatku Karola.

Hurrrra - Ferie 2017

2017-01-30

Plan na ferie był taki, że będzie super i tak było. Oczywiście, żeby zobaczyć śnieg trzeba było pojechać w Beskidy. A tam nasza rodzinka. Więc było wszystko: dobre towarzystwo,
super pogoda, świetna zabawa - ulepiliśmy bałwana stojącego i nawet leżącego, jeździliśmy na sankach i nartach. Karol po raz pierwszy spróbował stać na nartach, bo trudno to nazwać jeżdżeniem, albowiem:
Godz.10.00 - narty są super!
Godz.10.30 - śnieg jest śliski, nogi bolą!!
Godz.11.00 - do domu!!!!
Wniosek: 1 godz. na sezon wystarczy ;-)

(Nie)zwykła niedziela

2016-12-04

Jak wygląda u nas zwykła niedziela w ciągu roku szkolnego? Może to dziwne, ale jest pracowita.
Jak nie zamek, to różaniec, latawiec, szopka, gra logo z recyklingu... Tak to jest jak dzieci chcą brać udział w niemal wszystkich konkursach szkolnych.
Ostatnio robiliśmy dynię- kapitana. Bo dynie (haloween) nie muszą straszyć. Do wykonania zużyliśmy dynię, marchewkę, rzodkiewkę, taśmę magnetofonową, pamiątkę z nad morza i obszycie z kaptura kurtki upss mamy.
Prezenty i nagrody z konkursów Karol podarował dzieciom z domu dziecka. Przez chwilę był małym Mikołajem:-)

Football Stars - to także ja

2016-10-04

Karol został przyjęty do Piłkarskiej Akademii Najlepszych Football Stars czyli szkółki piłkarskiej dla dzieci w wieku 4-12 lat.
Uwielbia grać w piłkę dlatego szukaliśmy jakiegoś miejsca dla niego i się udało. Chodzi od 2 tygodni na treningi, które się odbywają 2 razy w tygodniu, po 1,5 godz. Idzie na trening z ogromna ochotą, a wraca zmęczony ale z błyskiem w oku. Treningi to nie tylko dla Karola przyjemność, ale i forma rehabilitacji. I co ważne jest wyłącznie wśród dzieci "zdrowych" co tylko wpływa na jego uspołecznienie.

Mam 9 lat

2016-09-24

Dzisiaj minął wyjątkowy dzień - trudnych wspomnień, wzruszeń, obaw o przyszłość, ale i pełen radości i dumy z tych wszystkich "wygranych walk".
Dzisiaj skończyłem 9 lat!

Rafako na rzecz Spectrum

2016-09-04

Od września należymy do Stowarzyszenia "Spektrum" w Raciborzu. Jako członkowie zostaliśmy zaproszeni na Dzień Energetyka firmy Rafako grupy PBG :-) Karol świetnie się bawił:-) W trakcie imprezy zbierano pieniądze na terapię dla dzieci ze Stowarzyszenia. Dokładnie uzbierano 10 066,75 zł. Organizatorom i wszystkim, którzy wypełnili puszki cóż powiedzieć? Dziękujemy? to chyba mało :-)

Strony