Neurologopeda

Mam dobrego neurologopedę z Katowic - panią Kasię. To ONA pokazała jak należy prawidłowo podawać mi butelkę z mlekiem, jak karmić łyżeczką. Nauczyła mamę jak masować moje ciało i dbać o buzię, żeby była zamknięta. Bo niestety mam problem "z grawitacją" i buziak jakoś tak...sam się otwiera. Pani Kasia to ładna kobieta, a jak ładnie śpiewa... Niekiedy tak się zapatrzę, że nie chcę pokazać żadnych moich sukcesików, a buzia... oczywiście znowu jest otwarta. Pani Kasia podpowiada też "mądre" zabawy, które mają zapewnić mi więcej wrażeń.

Komentarze

Czas na krótkie przedstawienie specjalistów, którzy ze mną pracowali/pracują:

1. Katarzyny Pietras,Katowice- specjalista w dziedzinie wczesnej interwencji, neurologopeda, członek Śląskiego Oddziału PTL w Katowiach.
Przez pierwsze 1,5 roku swojego życia jeździłem do Pani Kasi. Umożliwiło nam to Stowarzyszenie "Szansa". Niestety, głównie z powodu odległości musieliśmy zrezygnować. Ale to właśnie pani Kasia po raz pierwszy zapoznała nas z książeczkami "Kocham czytać" prof. Jagody Cieszyńskiej.
2. Alicja Arendt, Racibórz- logopeda w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu. Mając 1,5 roku zostałem objęty programem wczesnego wspomagania przy Ośrodku. Pani Ala nauczyła Karola samogłosek.
3. Doktor Iwona Michalak-Widera,Katowice - wybitny specjalista w wielu dziedzinach logopedycznych, przewodnicząca Śląskiego Oddziału PTL w Katowiach.
Około 4 roku życia trafiłem pani doktor Iwony Michalak-Widery. Mama już od dłuższego czasu planowała tą wizytę i w końcu po konsultacji z panią Katarzyną Pietras, pojechaliśmy. Niestety, terapia u pani Widery sprowadziła się tylko do kilku wizyt. Problemem znowu okazała się odległość do Katowic,a co za tym idzie niesystematyczne wizyty,koszty. Mogliśmy jeździć tylko popołudniu (z powodu pracy rodziców) i nie zawsze potem chciałem pracować u logopedy. Wielka szkoda, że musieliśmy zrezygnować z tych wizyt. Ale udało się chociaż zakupić bardzo przydatne książeczki, z których się uczę, a które właśnie napisała pani Iwona Michalak- Widera. Do publikacji pani doktor pewnie jeszcze nie raz będziemy powracać.
aktualnie:
4. Anna Kordys, Racibórz - logopeda w Przedszkolu nr 24 z Oddziałami: Integracyjnym i Specjalnym w Raciborzu.
Program wczesnego wspomagania rozwoju prowadzony przy Przedszkolu nr 24 w Raciborzu przyczynił się do tego, że znalazłem się pod opieką neurologopedy pani Anny Kordys.
5.Karol Pawlas, Rybnik- neurologopeda, emisjolog, członek Śląskiego Oddziału PTL w Katowiach.
Od marca 2012 r. oprócz logopedy w przedszkolu mam nowego "opiekuna".Tym razem jeździmy co tydzień do Rybnika. O panu Karolu można więcej przeczytać w "Rehabilitacja i Terapie".

Teraz do grona naszych specjalistów dołączyła pani Ania (dla mnie Ania) - pedagog przedszkolny i logopeda. Przychodzi do mnie dwa razy w tygodniu do domu. Na wstępie zastrzegłem sobie, że nie uczymy się tylko bawimy i że to ja rządzę.
Ale niekiedy wydaje mi się, że jest odwrotnie i że to Ania ustala reguły...

Mówienie przychodzi mi z wielkim trudem. Czytanie i zapamiętywanie sylab też nie jest proste. Jak zapamiętam nowe sylaby to stare zapominam i wtedy zgaduję. "Chyba w szkole nie będziesz wzorowy" - tak przepowiada Szymon.