Terapia Halliwick i Watsu czyli zajęcia na basenie

Klapeczki, kąpielówki, szlafroczek i kierunek basen (turnus Mielno 2011). A tam już czeka na mnie pan Da. Z daleka wołam do niego "Da, Da", a on mi odpowiada "Cześć Prezes". Witamy się serdecznie jak dobrzy znajomi, a przecież znamy się zaledwie 2 dni.
Pan Da (czytaj Darek, a przecież on jest Krzysztof??) to mój nowy znajomy, znakomity terapeuta-instruktor. Lubimy się od pierwszego skoku do basenu. Prowadził zajęcia indywidualne i grupowe. Uczył mnie podstawowych ruchów w wodzie, oddychania i zanurzania z wykorzystaniem różnych zabawek (konewki, pistolety, gwizdki). Na zajęciach grupowych śpiewaliśmy ładną piosenkę o pingwinach. Woda była cieplutka więc nieraz po zajęciach nie chciałem wychodzić z basenu i pływałem jeszcze z mamą.
Pa Da miał również warsztaty tylko dla rodziców, gdzie moja mama z racji wymiarów odegrała rolę dziecka.
Na koniec turnusu Pan Da powiedział mamie, aby kontynuować zajęcia na basenie,najlepiej z indywidualnym instruktorem znającym metodę Halliwick. Niestety na chwilę obecną taka forma zajęć basenowych nie jest możliwa, ale na basen chodzę. Od września uczestniczę w kursie pływanie dla szkrabów i jest fajnie.
A wracając do Pana Darka - mam nadzieję, że pan Da zmieni zdanie o turnusach letnich i kiedyś znowu spotkamy się na basenie.

basen.jpg


Zorganizowane zajęcia na basenie:
- turnus rehabilitacyjny Mielno lipiec 2011 r.(Pan Darek),
- zajęcia grupowe- pływanie szkrabów (maluchów) Kietrz jesień-zima 2011/2012 r. (Pani Kasia),
- turnus logopedyczny Dąbki sierpień 2012 r.(Pani Asia),
- zajęcia indywidualne Racibórz od września 2012 r. Pani Kasia
- zajęcia indywidualne Racibórz od września 2013 r. Pani Asia
Uwielbiam wodę. Pływam wannie i na krytym basenie, w zimnym Bałtyku i w dmuchanym baseniku. Lubię zjeżdżalnie na basenach i nigdy się nie boję z nich korzystać (oczywiście pod opieką taty).
Halliwick jest metodą nauki pływania i terapii w wodzie dla osób niepełnosprawnych. Głównym celem tej metody jest nauczenie bezpiecznego i swobodnego poruszania się
oraz przebywania w wodzie, co osiąga się poprzez nauczenie kontrolowania ruchów głowy, oddychania i utrzymywania równowagi w wodzie.
Watsu w rehabilitacji wykorzystywane jest głównie do zmniejszania bólu, obniżania napięć mięśniowych i zwiększania ruchomości stawów. Dzięki właściwościom ciepłej wody i ogólnej relaksacji Watsu jest bardzo skutecznym narzędziem w leczeniu chronicznego bólu.