Terapia ręki

Zajęcia z terapii ręki na turnusie w Krynicy prowadziła p. Basia. Nie odpuszczała mi do póki nie wykonałem danej czynności do końca. Próbowałem moich sztuczek typu "mina niewiniątka" czy słodki uśmieszek. Ale nic to nie dało. Zresztą i tak nie było warto cudować, bo zajęcia okazały się super. Nie tylko dopasowywałem kształty czy kolory, ale także chowałem zwierzątka do miski z fasolą, ćwiczyłem chwyt pesetowy na fasoli, malowałem farbami, rozciągałem masę papierową i terapeutyczną oraz bawiłem się balonami napełnionymi wodą. Malowałem kredkami i farbami. Nie wiem tylko jak to się stało, że to ja malowałem, a mama i pani terapeutka też były brudne.
Przed wyjazdem z Krynicy p. Basia powiedziała, że zapamięta "prezesa" jak pięknie pozował, gdy mama tylko wyciągała aparat fotograficzny.

reka.jpg


Terapia ręki towarzyszy mi w domu, w przedszkolu i na turnusach rehabilitacyjnych. Zacząłem ładniej kolorować i trzymać kredkę.
Terapia ręki ma na celu usprawnianie tzw. małej motoryki, czyli precyzyjnych ruchów dłoni i palców jak i dostarczania wrażeń dotykowych i poznawania dzięki nim różnych kształtów i struktur materiałów oraz ich rozróżniania.
Terapia polega na wykonywaniu rozmaitych czynności manualnych dostosowanych do wieku i zainteresowań dziecka i ich doskonaleniu. Terapia uczy też cierpliwości i koncentracji uwagi.